Strona główna STYL ŻYCIA ZDROWIE Kasza: skarbnica zdrowia i smaku – przekonaj się!

Kasza: skarbnica zdrowia i smaku – przekonaj się!

0

Kasza to produkt, który często pozostaje w tle, jeśli chodzi o popularne trendy żywieniowe. A szkoda! Ten skromny, pełnoziarnisty produkt zasługuje na znacznie więcej uwagi, szczególnie że zalecenia zdrowego żywienia1 rekomendują spożywanie trzech porcji produktów z pełnego ziarna każdego dnia. Monika Stromkie-Złomaniec, dietetyk z kampanii „Lubię kaszę”, podkreśla znaczenie tego produktu dla naszego zdrowia. Ale skąd właściwie biorą się te wszystkie zdrowotne właściwości kaszy?

1. Wartości odżywcze kaszy

Pełnoziarniste ziarno, z którego produkowana jest kasza, oferuje całe bogactwo wartości odżywczych, które w procesie produkcji zostają zachowane. W przeciwieństwie do mąki, kasza zawiera zarówno łuski, jak i zarodek, dzięki czemu zapewniamy naszemu organizmowi doskonałe źródło błonnika, witamin i minerałów. Ale to dopiero początek!

2. Źródło błonnika pokarmowego

Nie bez powodu kasza jest polecana jako składnik diety wspomagającej trawienie. Duża zawartość błonnika, szczególnie w kaszach gruboziarnistych jak gryczana czy pęczak, sprzyja regulacji procesów trawiennych. Dzięki temu kasza może być naszym sprzymierzeńcem w walce z zaparciami, nowotworami jelita grubego, a nawet hemoroidami. DNA kaszy kryje więc sekret zdrowego układu pokarmowego.

3. Bogactwo składników mineralnych i witamin

Jeśli szukasz naturalnego źródła magnezu, cynku, żelaza, potasu czy witamin z grupy B, kasza jest wyborem, który zdecydowanie powinieneś rozważyć. Te cenne składniki wspierają nasz organizm na wielu poziomach – od poprawy koncentracji, przez wzmacnianie włosów i paznokci, po wsparcie dla serca i mięśni. A wszystko to w jednym, naturalnym produkcie!

4. Naturalny, nieprzetworzony produkt spożywczy

Kasza, dzięki minimalnej obróbce technologicznej, zachowuje wszystkie swoje wartości bez dodatku sztucznych substancji. W przeciwieństwie do wielu przetworzonych produktów spożywczych, jest wolna od sodu i innych dodatków, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

5. Łatwość przygotowania i przystępna cena

Ostatni, ale nie mniej ważny, argument za włączeniem kaszy do jadłospisu to jej łatwość przygotowania oraz przystępna cena. Kasza nie wymaga czasochłonnego przygotowania, a jej przechowywanie nie nastręcza trudności. Jej wszechstronność w kuchni sprawia, że może stać się bazą do wielu pożywnych i smacznych dań, od sałatek, przez zupy, aż po desery.

Czy teraz jesteście przekonani, że kasza to prawdziwy skarb na naszych talerzach? Jeśli tak, to doskonale! Niech stanie się ona nieodłącznym elementem Waszego codziennego jadłospisu, a Wasz organizm z pewnością odwdzięczy się Wam dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Więcej o korzyściach płynących z jedzenia kaszy znajdziecie na stronie kampanii „Lubię kaszę” – niech ten superfood stanie się Waszym sprzymierzeńcem w dążeniu do lepszego życia!


  1. „Zalecenia Zdrowego Żywienia”, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version